Biró Árpád Levente születtem 1993. június 8-án, Nagyváradon. Középiskolás tanulmányaimat a helyi Mihai Eminescu Főgimnázium filológia-újságírás szakán végeztem, ahol saját ambíciómnak és a tanárok felkészültéségének köszönhetően évente tantárgyversenyeken vettem részt és szereztem helyezéseket. A legnagyobb középiskolás teljesítményemnek, a számos anyanyelvi és irodalmi díjazás mellett, az Apáczai Csere János Magyar Nyelv, Irodalom és Kultúra Nemzetközi Tantárgyversenyen 2012-ben elért I. helyezésemet tartom, valamint a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége Mákvirág-, valamint Koós Károly (nyelvőrzésért)-díját tartom.
Alapképzéses tanulmányaimat 2012-ben kezdtem meg a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi, valamint Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar önálló magyar nyelv, illetve kommunikáció, közkapcsolatok szakain. Színház iránti érdeklődésemből kifolyólag az alapképzés alatt számtalan színházi fesztiválon vettem részt szakmai gyakorlaton (EHTET 2012, Ifeszt 2012, Interferenciák 2012, a Magyar Színházak Kisvárdai Fesztiválja 2014, Interferenciák 2014, Infinite Dance Festival – Nagyvárad 2015), önkéntes munkámmal támogattam a Játéktér folyóiratot, valamint a volt középiskolás tanáraim által létrehozott Vivant Proffessores Egyesületet.
Tudományos tevékenységem középpontjában is elsősorban a különböző színházi formák kutatása állt és áll mind a mai napig: 2014-ben vettem részt először az ETDK-n, ahol csapattársaimmal együtt Bohumil Hrabal színpadi adaptációs lehetőségeit vizsgáltuk. 2015-ben III. Helyezést értem el az ETDK Kortárs magyar irodalom szekciójában A nagyváradi Állami Bábszínház története (1950-1955) című dolgozatommal, amellyel ugyanabban az évben a BBTE kiválósági ösztöndíját is elnyertem. Szintén 2015-ben lettem II. helyezett az ETDK Kommunikáció szekciójában, ahol a Szigligeti Színház kommunikációs tevékenységének elemzését mutattam be.
A 2015/2016-os tanévtől kezdődően a BBTE Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Karának mesterképzős hallgatója vagyok, Kommunikációs készségfejlesztés szakon. Ebben az egyetemi évben elnyertem a Balassi Intézet Márton Áron Szakkollégiumának Tehetséggondozói Ösztöndíját, és Felnőttelőadások a nagyváradi Állami Bábszínházban című dolgozatommal I. díjat nyertem az ETDK Dramaturgia szekciójában.
2014 szeptembere és 2015 júniusa között a Kolozsvári Állami Magyar Színházban dogloztam közönségszervezőként, ahol az előadások népszerűsítése mellett az önkénteskoordináció volt a feladatom. 2015 szeptemberétől kezdődően a nagyváradi Szigligeti Színház kommunikációs felelőse vagyok, így a gyakorlatban is kipróbálhatom azt, amit három évig tanultam: mind a bölcsészeti, mind pedig a kommunikációs tanulmányaimnak nagy hasznát veszem munkám során.
Anyanyelvemen kívül kiválóan beszélek románul, angol nyelvtudásomat C1-es szintűnek ítélték a 2012-es nyelvvizsgámon. 2016-tól német tanfolyamra iratkoztam be, jelenleg A2-es szintű a nyelvtudásom. 2012-ben ECDL-oklevelet szereztem.